יְבָרֶכְךָ יהוה וְיִשְׁמְרֶךָ:

יָאֵר יהוה פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ:

יִשָּׂא יהוה פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם:

וְשָׂמוּ אֶת-שְׁמִי, עַל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וַאֲנִי אֲבָרְכֵם.

– במדבר ו, כב-כז

איך עובדים כאן?

מתוך Biopbek

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

[עריכה] עבודה עם וויקי - הנחיות טכניות


פ פיתחו אחד ממסמכי הוויקי באתר- (למשל המחברות לכיתות השונות) מה רואים במסך? תראו את הודעת הפתיחה שלי, ולמעלה את כפתורי העריכה

באזור העריכה יש ארבע לשוניות: דף תוכן, שיחה, עריכה, היסטוריה.


[עריכה] איך עורכים?

הקישו על לשונית "עריכה" על מנת להתחיל ולערוך את המסמך.כתבו כל מה שתרצו להוסיף, כאשר תסיימו הקישו על Save מתחת לאזור העריכה. כך תשמרו גירסה חדשה של המסמך שערכתם. הגירסה הקודמת תיכנס להיסטוריה. אפשר להכנס גם ל "עריכה" המופיעה ליד לכל ראש פרק , כך תערכו רק את הנושא בו אתם מעוניינים ולא את כל הדף. בוויקי כותבים מלמעלה למטה, הוסיפו כל תוספת חדשה ב"ראש הדף" כך כשתכנסו בפעם הבאה תראו את התוספת האחרונה, התוספות הקודמות יותר יהיו למטה בדף. אפשר להדגיש, לקשר אתרים, להוסיף תמונות, לשנות את גודל וצורת הכתיבה ועוד שלל אפשרויות עריכה. כדי לחתום לחצו על הכפתור השני משמאל, בשמירה יראה שימכם, התאריך והשעה בהם הוספתם את הכתוב. שימו לב אין עבודה אנונימית בוויקי!!! בכל מקרה כל דבר שתשנו ישמר בשמכם- לכן שימו לב מה אתם כותבים!

[עריכה] איך רואים ומשחזרים גרסאות קודמות?

- הקישו על לשונית "היסטוריה". על מנת לראות גירסה קודמת - הקליקו עליה. אם תרצו תוכלו להעתיק דברים מגירסה קודמת ולהדביק בגירסא שלכם. אפשר גם לשמור את הגירסה הקודמת על ידי הקלקה עליה, כניסה ל"עריכה" ושמירה, שום שבר שכתבתם לא הולך לאיבוד בוויקי, לכן אין לפחד או לחשוש מטעויות או משתמשים חסרי רצון טוב . - שימו לב להתיחס בכבוד למה שכתבו קודמיכם. לכל מי שלא יודע לכתוב: מדריך הכתיבה המקוצר לויקיפדיה אמנם המדריך הזה מתייחס לאנציקלופדיה הגדולה, ולכתיבת ערכים בה, אבל תמצאו שם גם עצות שימושיות באשר לאיך לכתוב במחברת הקטנה שלנו. איך מתיעצים ומשוחחים? הקישו על לשונית "שיחה". זה המקום להתיעץ, לדבר עם חברים ואיתי, ולברר כל מה שעולה בדעתכם. שימו לב שבדף הוויקי עצמו כותבים רק את התוכן, בדף השיחה כותבים את כל ההערות וההתלבטויות הנלוות. כדי לשאול אותי שאלות כדאי להכנס לשיחה של הדף הראשי, כי שם אבקר לעיתים קרובות מאוד. בדפי השיחה של המחברות, תתכתבו בעיקר עם חברי כיתתכם. אל תחששו לשאול כל דבר, סביר שכל שאלה שעלתה לכם, תעניין מאוד גם אחרים - כך שהתשובה תועיל לרבים.

כלים אישיים